Konkurs Mistrzowskie Przeboje

Jedenasty Regionalny Konkurs

z Literatury Muzycznej

Mistrzowskie Przeboje

 

1. Dyrekcja i sekcja teoretyczna Państwowej Szkoły Muzycznej I – go stopnia

im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku – Kamiennej zaprasza do udziału

w konkursie wszystkich uczniów szkół muzycznych I – go stopnia,

zainteresowanych słuchaniem muzyki klasycznej.

2. Organizatorem konkursu jest PSM I – go stopnia im. Zygmunta Noskowskiego

w Skarżysku – Kamiennej

3. Celem konkursu jest:

– rozbudzanie zainteresowań uczniów w zakresie słuchania muzyki klasycznej,

– rozwijanie zdolności percepcji muzyki,

– wdrażanie świadomego odbioru muzyki.

4. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:

– pierwszy etap – uczestnicy konkursu składają prace pisemne

(będące jednocześnie zgłoszeniem do konkursu)

w terminie do 6 kwietnia 2015 r.

Państwowa Szkoła Muzyczna I st.

im. Zygmunta Noskowskiego

plac Floriański 14

26 -110 Skarżysko – Kamienna

Jedenasty Regionalny Konkurs z Literatury Muzycznej

Mistrzowskie Przeboje

– drugi etap odbędzie się dnia 6 maja ( środa ) 2015 r. o godz. 11. 00

w budynku szkoły.

5. Zadaniem w pierwszym etapie jest krótka praca pisemna na temat:

Niezapomniany koncert

( w formie recenzji z koncertu lub koncertu w którym brałem/łam udział jako wykonawca)

6. Drugi etap konkursu będzie miał formę pisemnego testu, polegającego na rozpoznaniu

25 fragmentów ( 1,5 – 2 min.) utworów wymienionych poniżej.

Uczestnicy po usłyszeniu fragmentu utworu mają podać imię i nazwisko kompozytora,

tytuł wysłuchanej kompozycji, a w przypadku utworów cyklicznych należy podać numer

bądź tytuł wysłuchanej części.

Obowiązuje znajomość wszystkich części w utworach cyklicznych, jeżeli nie zostały

wyszczególnione poniżej.

7. Koszt uczestnictwa jednego ucznia wynosi 15 zł.

Opłatę należy uiścić po przyjeździe na konkurs w sekretariacie szkoły.

8. Zmagania uczestników konkursu będzie oceniała komisja powołana przez organizatorów,

a jej decyzje są ostateczne i nieodwołalne.

9. Lista obowiązujących kompozycji konkursu:

1. G. B. Pergolesi – Stabat Mater – Aria nr 4 Quae moerebat et dolebat

2. G. Caccini – Ave Maria

3. J. S. Bach – Preludium i fuga c – moll BWV 847 z I tomu DWK

4. J. S. Bach – Preludium chorałowe Wachet auf ruft uns die Stimme BWV 645

5. J. S. Bach – Preludium chorałowe Kommst du nun Jesu, vom Himmel BWV 650

6. J. S. Bach – Msza h – moll – chór Osanna in excelsis BWV 232

7. G. F. Haendel – I Koncert organowy B – dur op. 4 Nr 6 HWV 294 cz. I

8. J. Haydn – Trio fortepianowe G – dur Cygańskie nr 39 Hob. XV: 25

9. J. Haydn – Kwartet smyczkowy F – dur op. 77 nr 2 Hob. III: 82 cz. IV Finale Vivace asai

10. J. Haydn – Koncert skrzypcowy G – dur Hob. VII a nr 4

11. J. Haydn – Koncert na obój i orkiestrę C – dur Hob. VII g: cz. III Rondo; Allegretto

12. W. A. Mozart – IV Koncert Es – dur na róg i orkiestrę KV 495 cz. III Rondo

13. W. A. Mozart – Koncert fortepianowy d – moll nr 20 KV 466

14. W. A. Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara KV 492

15. L. van Beethoven – Sonata skrzypcowa F – dur nr 5 op. 24 Wiosenna

16. L. van Beethoven – VI Symfonia F – dur op. 68 Pastoralna

17. G. Rossini – La danza – Tarantella

18. F. Schubert – Małgorzata przy kołowrotku D 118

19. F. Schubert – Polna różyczka D 257

20. F. Schubert – Sonata fortepianowa B – dur nr 21 D 960

cz. III Scherzo; Allegro vivace con delicattezza

21. F. Schubert – V Symfonia B – dur D 485 cz. I Allegro

22. F. Chopin – Polonez cis – moll op. 26 nr 1

23. F. Liszt – Etiuda koncertowa nr 2 Taniec Gnomów

24. F. Liszt – Walc Mefisto A – dur nr 1 S. 514

25. F. Liszt – Poemat symfoniczny Preludia

26. R. Wagner – Uwertura do opery Holender Tułacz

27. H. Wieniawski – Legenda op. 17

28. Z. Noskowski – Cztery pory roku – Zła zima, Kukułeczka, W lesie, Odlot

29. B. Smetana – I Kwartet smyczkowy e – moll Z mojego życia cz. IV Vivace

30. A. Dworak – Serenada d – moll na instrumenty dęte op. 44 cz. I Moderato quasi marcia

31. A. Dworak – Kwintet fortepianowy A-dur nr 2 op. 81 cz.III Scherzo; Furiant, molto vivace

32. E. Grieg – Utwory liryczne op. 54 nr 3 Marsz Trolli (wersja orkiestrowa)

33. E. Grieg – Utwory liryczne op. 65 nr 6 Wesele w Troldhaugen

34. C. Saint – Saens – II Koncert fortepianowy g – moll op. 22 cz. II Allegro scherzando

35. C. Saint – Saens – Fantazja na fortepian i orkiestrę Afryka op. 89

36. P. Czajkowski – Polonez z opery Eugeniusz Oniegin op. 24

37. P. Czajkowski – Serenada C – dur na orkiestrę smyczkową op. 48 cz. II Walc

38. M. Musorgski – Fantazja orkiestrowa Noc na Łysej Górze

39. F. Tarrega – Gran Vals

40. G. Verdi – Rigoletto – Questa o quella

41. P. Mascagni – Rycerskość wieśniacza – Intermezzo

42. G. Puccini – Tosca – Aria Cavaradossiego – E lucevan le stelle

43. S. Rachmaninow – II Koncert fortepianowy c – moll op. 18

44. M. Ravel – Le tombeau de Couperin ( wersja orkiestrowa)

45. M. Karłowicz – Serenada na smyczki op. 2 cz. I Marsz; Allegro moderato

46. K. Szymanowski – Pieśni kurpiowskie op. 58 – Leć głosie po rosie

47. K. Szymanowski – Pieśni kurpiowskie op. 58 – Lecioły Zórazie

48. L. Różycki – Walc Caton z III aktu opery Casanova

10. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.

11. Koszty podróży uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

12. Organizatorzy konkursu życzą wielu sukcesów i miłej zabawy !!!!!

Regulamin opracowała i konkurs przygotowała Justyna Woś

Regulamin do Pobrania

Aktualności

Witaj, na nowej stronie internetowej naszej Szkoły!

W dziale „Aktualności” będziemy umieszczać na bieżąco informacje dotyczące życia w naszej szkole. Informacje o koncertach, zapisach, a także innych wydarzeniach.

Zapraszamy!