Wycieczka do Wiednia

W dniach 25-28. 05. 2016r. zespół instrumentalny, dyrektor, nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku – Kamiennej oraz rodzice gościli w Wiedniu i Bratysławie. Zespół instrumentalny został zaproszony przez absolwenta szkoły – obecnie artystę Tomasza Piętaka i Sachiko Kurokawa po Koncercie Karnawałowym, który w tym roku odbył się w Miejskim Centrum Kultury.

Swoim występem zespół uświetnił Mszę Świętą Bożego Ciała i koncert muzyki klasycznej i rozrywkowej w Domu Seniora.

Uczniowie zwiedzili w Wiedniu m.in.: Operę, Zespół Pałacowo-Parkowy Schonbrunn, Kahlenberg, a także zabytki Bratysławy. 26. 05. 2016r. wysłuchali koncertu w Schonbrunn filharmoników wiedeńskich. Podziękowania należą się również Radzie Rodziców oraz wszystkim tym, którzy wsparli wyjazd do Wiednia.

– Jestem pod dużym wrażeniem pobytu w Wiedniu. Miasto Mozarta i Straussa. oczarowało nas wszystkich. Zwiedzanie tego miasta, przepełnionego zabytkami i muzyką, dodało dzieciom motywacji do dalszej pracy artystycznej. Koncerty zagrane przez nie, urzekły publiczność, co zaowocowało ponownym zaproszeniem do Wiednia. Serdecznie dziękuję p. dyrektor Elżbiecie Rokicie i kadrze PSM w Skarżysku-Kamiennej za zorganizowanie wycieczki – powiedziała Katarzyna Wędrychowska.

– Wielkim wyróżnieniem było wyjechać w podróż do Wiednia – miasta muzyki! Każdy z nas wie, że to stolica światowej muzyki, gdzie żyło wielu słynnych kompozytorów. Jak sami zauważyliśmy muzykę w Wiedniu „czuć” dosłownie w powietrzu! I w tym oto pięknym mieście mieliśmy zaszczyt zagrać dwa koncerty, co napawało nas dumą. Dodatkowo mieliśmy okazję do zwiedzenia wielu urokliwych miejsc jak: Pałac i ogrody w Schönbrunn, gdzie jak wszyscy wiemy w słynnej Sali Lustrzanej koncertował sześcioletni Mozart jako cudowne dziecko. Również podziwialiśmy Wiedeńską Operę Narodową, Belweder, Katedrę św. Szczepana, Kościół św. Karola Boromeusza, wzgórze Kahlenberg oraz Wiener Musikverein, gdzie odbywają się najsłynniejsze Koncerty Noworoczne Filharmoników Wiedeńskich. Osobiście najbardziej zapamiętałam fantastyczny koncert filharmoników Wiedeńskich w Schönbrunn, podczas którego mogliśmy usłyszeć najsłynniejsze utwory takich kompozytorów jak: Georges Bizet czy Maurice Ravel. Uważam, że była to najpiękniejsza podróż w świat muzyki w moim życiu – podkreśla Karina Piętak.

– Wyjazd do Wiednia w dniach 25-28. 05. 2016r. był bardzo udany. Zobaczyłem wiele ciekawych miejsc. Obiady były bardzo smaczne oraz atmosfera była niezapomniana. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem uczestniczyć w tym wyjeździe – tak wspomina wyjazd Kajetan Górlicki.

– Cieszę się, że byłam na wycieczce do Wiednia, ponieważ spędziłam miło czas ze znajomymi, zwiedzałam wiele ciekawych miejsc, próbowałam potraw tam jedzonych, które bardzo mi smakowały. Uczestniczyłam w koncercie przy Pałacu Schönbrunn, rozwijałam swoją pasję jaką jest muzyka i gra na saksofonie. Chciałabym jeszcze kiedyś jechać na taką wycieczkę wraz ze znajomymi – mówi Maria Sieczka.

– W Wiedniu bardzo mi się podobało. Jest to piękne miasta ze wspaniałymi budowlami i zabytkami takimi jak pałac i ogrody Schönbrunn. Nasze dwa koncerty dla wiedeńczyków były bardzo miłym przeżyciem. Bardzo się cieszę, że gram w szkolnej orkiestrze z młodymi muzykami i pod kierunkiem Pana Krzysztofa Długosza. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mógł zwiedzić tak ładne miejsce, a może nawet znów Wiedeń. Dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali wycieczkę za tyle wspaniałych wrażeń – relacjonował wyjazd Maciej Arent- najmłodszy skrzypek zespołu.

 

Zdjęcia z wycieczki do Wiednia

Komentarze są wyłączone.